Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września dzieci z  grupy Smerfy i Plastusie uczesniczyły w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania . To jedno z wydarzeń świąt nietypowych, które jest zarówno przyjemne, jak i pożyteczne.  Celem tego święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci. W rolę czytających wcielają się bibliotekarze, nauczyciele, starsi koledzy, ale również i rodzice.

Czytać można nie tylko w języku polskim. Smerfy dzięki uprzejmości pomocy pani Julii wysłuchały bajki czytanej w języku ukraińskim. Następnie pani Julia przybliżyła dzieciom postać Krucia i Wiercia oraz  pokazała ekranizację czytanej bajki "Kłos".

W tym dniu Plastusie czekała miła niespodzianka. Z okazji Dnia Głośnego Czytania grupę odwiedziły mamy trojga dzieci. Wszystkie panie przygotowały dla dzieci ciekawe opowieści. Plastusie poznały Duszka Ciepluszka, a także kurę Augustę, która poszła na zebranie. Wyruszyliśmy również w świat emocji i na wielką przygodę małego jeżyka. Przed przystąpieniem do odczytu dzieci opowiadały o swoich ulubionych książkach, a także o tym dlaczego warto czytać na głos. Jeden z chłopców przygotował do przeczytania kolegom i koleżankom wiersz  "Lokomotywa" - J. Tuwim.

Zachęcamy do codziennego czytania na głos! Dzieci- dzieciom, ale również dzieci - dorosłym, dorośli- dzieciom :) Jednym słowem każdy-każdemu!

Zapraszamy do naszej wypożyczali "Weź poczytaj".  (A.B., D.Ś.)