O placówce

Przedszkole Publiczne Nr 62 „Baśniowe” funkcjonuje od dnia 01.09.1991r. w Szczecinie, przy ulicy Jasnej 74. Organem Prowadzącym jest Miasto i Gmina Szczecin, organem nadzorującym Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty. Pierwszym dyrektorem była pani Janina Urbańska pełniąca funkcję dyrektora do dnia 31 sierpnia 2002 roku.

Od roku 2010 funkcję dyrektora pełni pani Magdalena Masiarek.

W piątą rocznicę swej działalności przedszkole otrzymało nazwę "Baśniowe". Nazwa została wybrana na drodze konkursu w oparciu o sugestie rodziców i dzieci. Głównym celem placówki jest promowanie zdrowego stylu życia, ze szczególnym naciskiem na budzenie w dzieciach świadomości konieczności ochrony naturalnego środowiska człowieka, a także przybliżanie problematyki dziecka w społeczeństwie i świecie. Przedszkole bierze czynny udział w różnych akcjach charytatywnych.

Od roku 2010 wszystkie dzieci

objęte są nieodpłatnie nauką

języka hiszpańskiego.

Nasi wychowankowie osiągają wiele sukcesów w środowisku lokalnym jak i miejskim. Placówka od lat organizuje etap rejonowy Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej Szkół i Przedszkoli Miasta Szczecina.

Państwa dziecku zapewniamy:

• Profesjonalną opiekę pedagogiczną
  • Bezpieczeństwo
  • Możliwość rozwijania indywidualnych zdolności i zainteresowań
  • Wspaniałą zabawę w gronie przyjaciół
  • Imprezy zorganizowane (bale, festyny,warsztaty)
  • Spotkania z kulturą (przedstawienia teatralne, koncerty, wycieczki)
  • Spotkania z przedstawicielami różnych zawodów (policjanci, strażacy, straż miejska itp.).

Przedszkole otwarte jest w godzinach 6.00 - 17.00