Grupy starsze

PRZEBIEG

6.00 – 8.20

Schodzenie się dzieci.
 Zabawy edukacyjne i wychowawcze organizowane przez nauczyciela służące realizacji pomysłów dzieci (zabawy konstrukcyjne, manipulacyjne, tematyczne, zabawy integrujące grupę, ćwiczenia ogólnorozwojowe). Prowadzenie obserwacji.

8.20-8.30

Zorganizowane formy aktywności psychoruchowej, zabawy orientacyjno-porządkowe, ćwiczenia poranne, czynności organizacyjne, porządkowe.

8.30-9.00

Przygotowywanie do śniadania, czynności higieniczno – samoobsługowe. Śniadanie

9.00-9.40

Zajęcia dydaktyczne w sali lub ogrodzie organizowane przez nauczyciela wyzwalające aktywność dzieci
w różnych sferach rozwoju, w oparciu o program
„Wokół przedszkola” wyd. MAC

9.40 – 10.10

RELIGIA / RYTMIKA / JĘZYK HISZPAŃSKI

10.10 – 11.20

Gry i zabawy ruchowe na powietrzu, w tym: zabawy sportowe, obserwacje przyrodnicze, prace porządkowo-ogrodnicze, spacery i wycieczki (w przypadku niesprzyjającej aury – gry
i zabawy ruchowe w salach)

11.20 – 11.50

Czynności samoobsługowe w szatni. Przygotowywanie do obiadu, czynności higieniczno – samoobsługowe.
Obiad

11.50-12.10

Bajkoterapia, muzykoterapia, ćwiczenia relaksacyjne, praca wspomagająca rozwój dziecka, praca z dzieckiem zdolnym.

12.10-13.30

Organizowanie sytuacji sprzyjającej dziecięcej aktywności:
gry i zabawy ruchowe, zabawy integracyjne; zabawy dowolne: tematyczne, konstrukcyjne, badawcze, techniczne w sali lub zabawy w ogrodzie.

13.30 – 14.00

Przygotowywanie do obiadu, czynności higieniczno – samoobsługowe. Obiad. Czynności opiekuńcze

14.00 – 16.30

Zabawy podejmowane z inicjatywy dzieci, obserwacja pedagogiczna, praca indywidualna, kontakty okolicznościowe, zajęcia dodatkowe. Rozchodzenie się dzieci do domów.