Urodziny Froebla

Świętujemy! Freblujemy!

Taką nazwę nosił ogólnopolski projekt edukacyjny, w którym wzięły udział nasze przedszkolaki z grup Plastusie, Sówki, Elfy i Smerfy. Projekt został powołany do życia przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli im. Fryderyka Froebla w Lublinie oraz platformę internetową Froebel.pl z okazji urodzin Fryderyka Froebla i połączył setki placówek, nauczycieli i dzieci z całej Polski.

Nie mogło nas tu zabraknąć, tym bardziej, że w naszym przedszkolu idee pedagogiki froeblowskiej są znane i z powodzeniem wykorzystywane w codziennej pracy. A jak to wszystko wyglądało?

W dniach od 17.03 do 21.04.2021 r. nauczyciele realizujący projekt otrzymywali co tydzień drogą mailową zadania do wykonania z dziećmi - kreatywne prace plastyczne, zabawy konstrukcyjne, rymowanki, zadania w plenerze.

Wszystko to w oparciu o ponadczasową pedagogikę F. Froebla. Efekty wspólnej pracy należało zaprezentować w formie zdjęć na specjalnie utworzonej grupie na Facebooku „Wspólnie świętujemy urodziny F. Froebla”.

Świetna zabawa dla nas wszystkich. Czekamy na kolejną edycję za rok.